نوار لیزری یا نوار pvc؟! (بخش سوم)

نوار لیزری

در این محتوا با این سرفصلها آشنا می شویم:

 

نسل جدید لبه چسبان ها در ایران نوار پی وی سی است. که اختصاصا به شرح و توصیف

آن پرداختیم.

اما مدت زمان زیادی نیست که نسل جدید ماشینهای نوار لبه بدون چسب روی کار آمده است.

نوار این ماشینها مخصوص است و به نوار لیزر معروف میباشد که از جدیدترین تکنولوژی برخوردار است که

موجی تازه در صنعت چوب ایجاد کرده و دارای ویژگی های زیادی میباشد.

مزیت نوارهای لیزری نسبت به نوارهای PVC:

1_ چسبندگی فوق العاده بالا

2_عدم تغییر رنگ در دراز مدت

3_ بدون دارا بودن چسب ، به ام دی اف ، فومیزه و نئوپان می چسبند.

 

مهمترین ویژگی نوارهای لیزری:

قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا میباشد و قادر است روی لبه های نیم گرد ، پله ای ، فرز فرم خورده و حتی دارای زوایای ۳۰ یا ۴۵ درجه نیز نشسته و به خوبی سطح برش خورده را پوشش دهد.

ویژگی این نوارها عدم تشخیص فاصله نوار با سطح بوده و اینکار توسط دستگاه انجام میگردد . دستگاههای نوار چسبان لیزری مخزن چسب نداشته و بجای آن یک محفظه پرتو لیزری جایگزین گردیده است.

سازندگان نوارهای لیزری سعی بر آن دارند تا با تکمیل سیستم لیزر و پرتو افشانی کنترل شده ، نوارها را به هر شکل و فرمی درآورده و با اشعه مادون قرمز رنگ آنرا برای همیشه ثابت کنند  در واقع نوار پی وی سی های جدید بوسیله نور لیزر تا عمق نوار را رنگی کرده و هیچگونه نا هماهنگی در کار بوجود نمی آورند . و شما میتوانید با دادن یکی از چندین هزار کد نوار لیزری به دستگاه ، آنرا به مشخصات کد داده شده تغییر دهید . میتوانید نام کمپانی خود را بر روی آن حک کنید و یا بصورت موضعی آنرا مات یا براق کرده ( مثلا” حالت کبریتی یا نقطه ای ) و در سطح آن شیارهای ظریف ایجاد کنید.

مزیت این نوارها برای شاغلین صنعت ام دی اف اینست که دیگر نیاز به رنگهای مختلف پی وی سی نداشته و فقط یک رنگ نوار را در انبار خود نگه داری میکنند.

تولید کنندگان این نوارها فعلا” فرآیند تغییر رنگ ، در چند رنگ محدود را اجرا کرده اند اما برآنند تا در ماههای آینده با تغییر ساختار نوار و دستگاهها به این امر دسترسی پیدا کنند مهندسین شیمی با سازندگان دستگاههای نوار لبه چسبان لیزری در حال تعامل برای رسیدن به نتیجه مطلوب در این انقلاب صنعتی هستند و در آینده ای نزدیک این سیستم جهانی میشود.

از آنجایی که دستگاههای نوار لبه لیزری هم قیمت دستگاههای پی وی سی هستند و نوارها نیز تفاوت قیمت نداشته و چسب نیز حذف میگردد ،بی شک ورود این دستگاهها با استقبال شدیدی در ایران روبرو خواهد شد و اولین خریداران این دستگاهها پول پارو میکنند.

سایر بخش ها :

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید:

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: