با طراحی تی وی وال، دکوراسیون خود را جذابیت ببخشید!

تی وی وال

در این محتوا با این سرفصلها آشنا می شویم:

تلویزیون یکی از محبوب ترین اختراعات بشر است که امروزه تبدیل به سرگرمی بسیاری افراد شده است. امروزه به دلیل فضای کم موجود در خانه ها، از میز های تلویزیون استفاده کمتری می شود و تلویزیون ها روی تی وی وال با یک طراحی جذاب نصب می شوند. تی وی وال یا دکور تلویزیون در واقع همان دیوار پشت تلویزیون است. از نظر جذابیت بصری، نصب تلویزیون جزء اصلی دکور خانه مدرن است.

اگر زمان خرید یک تلویزیون جدید است، اما فضای مناسبی برای نصب آن را ندارید. راه حل این است که آن را روی دیوار قرار دهید که در این مطلب درمورد آن توضیح خواهیم داد. سه راه برای نصب کردن تلویزیون به دیوار وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند:

  • پایه از کف تا سقف،
  • نصب روی دیوار
  • نصب داخل دیوار

مرکز هر خانه ای اتاق نشیمن است و نقطه کانونی آن اتاق نشیمن تقریبا همیشه تلویزیون است. با این حال، این سوال که تلویزیون را روی کدام دیوار قرار دهیم، ممکن است مشکل باشد.

چند نکته مهم:

  • تلویزیون‌های صفحه‌نمایش بزرگ آنقدر بزرگ شده‌اند که می‌توانند کاملاً بر یک اتاق تسلط داشته باشند، بنابراین مطمئن شوید که تلویزیون‌های خود را در جایی به دیوار آویزان کنید که خیلی با ابهت نباشد.
  • به خاطر داشته باشید که تعادل مهم است. نباید چیدمان اطراف دیوار تلویزیون به گونه ای باشد که شلوغ باشد یا رنگ های جیغ درآن به کار رفته باشد، زیرا باعث اذیت شدن چشم می شود و نمی توان طولانی مدت به تلویزیون خیره شد.

زمان انتخاب دیوار نصب تلویزیون این نکات را به یاد داشته باشید:

مکان قرارگیری تلویزیون

معمولا تی وی وال روی یکی از دیوار های نشیمن طراحی می شود اما شما می توانید با توجه به سلیقه و نیازتان تی وی وال را در جاهای دیگر مانند اتاق خواب نیز قرار دهید.

زاویه دید مناسب تلویزیون

تی وی وال باید جایی باشد که از تمام نقاط خانه دید داشته باشد. همچنین ارگونومی آن باید به گونه ای باشد که وقتی جلوی تلویزیون قرار می گیرید چشم شما خیلی پایین تر یا بالاتر از تلویزیون نباشد تا به گردن آسیب نرسد.

سبک های طراحی تی وی وال

فناوری‌های مدرن و نوآوری‌های طراحی، حتی به یک دیوار تلویزیون ساده کمک می‌کند تا به یک اثر هنری تبدیل شود. پارتیشن ‌ها و پانل ‌های متحرک، سازه‌های پویا، استفاده از متریال با کیفیت به جذابیت هرچه بیشتر آن کمک می کند.

در این صفحه از سایت ویکن می توانید نمونه طراحی های انجام شده از دیوار پشت تلویزیون را ببینید.

سبک طراحی تی وی وال

با توجه به سبک کلی طراحی دکوراسیون فضای منزل، می توانید سبک تی وی وال را نیز تعیین کنید. مثلا اگر سبک دکوراسیون شما مدرن است، طراحی تی وی وال شما نیز باید مدرن باشد و اگر سبک دکوراسیون شما کلاسیک است بهتر است تی وال کلاسیک طراحی کنید.

در ادامه مطلب برخی ایده های تی وی وال مدرن و کلاسیک را بررسی می کنیم.

ایده های تی وی وال مدرن:

پانل مرمر:

نصب تلویزیون بر روی دیواری با پانل مرمری هم شیک و هم پیچیده است. این یک فضای مجلل و در عین حال مینیمال است که می تواند واقعاً توجه مهمانان شما را به خود جلب کند. سنگ مرمر بافتی براق و صاف با طرحی جالب دارد. هنگامی که یک پانل دیواری مرمری دارید، می توانید از حداقل تزئینات استفاده کنید زیرا جلوه مرمری سطح برای طراحی خاص و شیک شما کافی است.

طراحی یونیت دیواری تلویزیون:

راه های زیادی برای استفاده از یونیت برای تی وی وال شما وجود دارد. شما می توانید یونیت های مدرن و بدون دسته را انتخاب کنید. بسته به اندازه دیوار تلویزیون خود می توانید یونیتهای کف تا سقف، کمد مانند یا کروی را انتخاب کنید. اگر می خواهید یک سقف بلند ایجاد کنید، چیدمان یونیت عمودی ایده آل خواهد بود. برای دیوارهای افقی جادار، به سراغ یونیت های مربعی شکل با مخلوطی از قفسه های بسته و باز بروید.

جلوه چوب مینیمالیستی:

چوب محبوب ترین ماده تکمیلی هم در فضای بیرونی و هم در فضای داخلی خانه است. برای فضای داخلی، چوب باعث می شود که هر فضا احساس گرم، خانگی و راحت به نظر برسد.

پانل بتنی سبک صنعتی:

اگر به دنبال یک ایده ساده و بی دردسر برای طراحی دیوار تلویزیون هستید، یک پانل بتنی به سبک صنعتی ،راه حل خوبی است. تلویزیونی که بر روی یک دیوار بتنی ساده نصب شده است آنقدرها هم که معمولی به نظر می رسد کسل کننده نیست. در واقع، منحصر به فرد و شیک هست.

قفسه باز:

دکور تلویزیون قفسه باز تا حدودی شبیه به طراحی یونیتهای دیواری تلویزیون، برای مناطق نشیمن با فضای محدود در نظر گرفته شده است.
با این حال، از حداقلی از لوازم جانبی و دکور استفاده کنید تا دیوار شلوغ نشود. قرار دادن کتاب‌ها، گیاهان گلدانی و چند گلدان یک روش معمولی برای زیبا کردن قفسه‌ها است.

پانل های رنگ مسدود شده:

طراحی دیوار تلویزیون با بلوک از نظر بصری جذاب است. این یک سبک طراحی است که در آن الگوهای هندسی رنگارنگی را روی دیوار خود با رنگ ایجاد می کنید تا تصاویری محرک بر روی دیوارهای خود ایجاد کنید. این نوع دیوارها نه تنها در خانه‌ها، بلکه در مکان‌ های عمومی که تلویزیون‌های بزرگی مانند مدارس، لابی‌ها و فضاهای تجاری برای تماشای عموم نمایش داده می‌شوند، محبوب هستند.

ایده های طراحی تی وی وال کلاسیک:

استفاده از ویترین:

همانطور که می دانید طرح های کلاسیک جزئیات و ظرافت بیشتری نسبت به طرح های مدرن هستند و طرح و نقش بیشتری نیز دارند. بر این اساس می توانید دیوار پشت تلوزیون را ویترین با طرح کلاسیک اجرا کنید و از اکسسوری هایی مانند عتیقه جات در آن چیدمان کنید.

کاغذ دیواری های طرح دار:

برای ساخت یک تی وال کلاسیک شیک، می توانید کاغذدیواری هایی برا طرح و نقش های کلاسبک و طرح های تیره به کار ببرید.

نکات طراحی دیوار تلویزیون برای دکوراسیون اتاق نشیمن

1- آن را ساده نگه دارید.

کلید دستیابی به دکور تلویزیون عالی بدون توجه به سبک، ساده نگه داشتن همه چیز است. تلویزیونی که بر روی دیوار نصب شده است با چند لوازم جانبی و وسایل دکوری بهترین چیدمان را دارد.

2- شلوغ کردن.

لوازم جانبی زیادی را نمایش ندهید تا قفسه ها و یونیت ها کوچک به نظر نرسد. وقتی این اتفاق بیفتد فضای اتاق شما کوچک تر به نظر می رسد.

3- از قانون یک سوم استفاده کنید.

مانند عکاسی، دیوار تلویزیون خود را به عنوان دارای 9 قسمت مساوی تصور کنید که با خطوط افقی و عمودی با هم فاصله دارند. استفاده از قانون اصل سوم در قرار دادن تلویزیون و وسایل دکوری به شما کمک می کند تا نکات خاصی را تعیین کنید تا چیدمان از نظر بصری متعادل و جالب باشد.

4- تعادل و تناسب ایجاد کنید.

می‌دانید که اگر ترکیب طراحی دیوار سرگرمی شما تعادل نداشته باشد، مشکلی وجود ندارد. اینجاست که نکته قبلی (قانون یک سوم) کمک می کند. جدای از آن، شما همچنین می توانید از تقارن استفاده کنید تا همه چیز را از نظر زیبایی شناسی دلپذیر کنید.

5- از نور استفاده کنید.

نورپردازی یکی دیگر از عناصر دکوری است که عناصر و بافت های خاصی را در دیوار سرگرمی شما برجسته می کند. قرار دادن یک چراغ LED در دکور پشت تلویزیون ظاهری بسیار مدرن و شیک به آن می دهد.

به طور مشابه، می توانید از نورپردازی برای تضاد بصری و سبک بیشتر استفاده کنید. بدون نور، دیوارهای تلویزیون در واقع کسل کننده و خسته کننده به نظر می رسند. اطمینان حاصل کنید که نور مناسبی دارید که طراحی داخلی کلی محل زندگی شما را تکمیل می کند.

هنگام طراحی دیوار تلویزیون خود، روی مواردی تمرکزکنید که تا جایی که ممکن است فضای ذخیره سازی بیشتری را برای استفاده به شما بدهد. سبک طراحی خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که برای داشتن چیدمان های اصولی و دکور تلویزیون شیک همیشه می توانید با یک طراح حرفه ای مشورت کنید.

ما در مجموعه طراحی پلنرس می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم . طراحی های ما در دو سبک تی وی وال کلاسیک و تی وال مدرن انجام می شود . نمونه طراحی های انجام شده از دکور تلویزیون را از این صفحات ببینید:

طراحی تی وی مدرن

طراحی تی وی کلاسیک

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عباسی
عباسی
2 سال قبل

خیلی جالب بود

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x