آشپزخانه دو طرفه یا گالی(Galley Kitchen)

در این محتوا با این سرفصلها آشنا می شویم:

آشپزخانه گالی یک آشپزخانه بلند و راهرو مانند است، که دارای کابینت‌های پایه و کابینت های دیواری در دو طرف راهرو میباشد. پیشخوان و سایر خدمات در یک و یا دو طرف راهروی مرکزی قرار دارد. صفحات میز را می توان با استفاده از یخچال، سینک ظرفشویی، کابینت و سایر اقلام کاربردی به کار برد. از آنجا که آشپزخانه دوطرفه (گالی) نسبتاً کوچک است نسبت به سایر آشپزخانه‌ها کم هزینه تر است در نتیجه از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.

آشپزخانه دوطرفه

ایده های طراحی آشپزخانه گالی

این آشپزخانه بر اساس منطقه پخت و پز در کشتی های دریا ساخته شده است اما کمی آزادتر تفسیر می شود. این یک جفت میز پیشخوان موازی با یک مسیر از وسط است. آشپزخانه های گالی مطمئناً برای همه مناسب نیستند ، اما در بعضی از فضاها ، این سبک از آشپزخانه می تواند منظره ای چشم نواز باشد و محیطی لذت یخش برای کار.

آشپزخانه گالی مدرن دارای دو میز پیشخوان است و به طور معمول بسته بندی بسیار متراکمی دارد.

آشپرخانه دو طرفه

یک آشپزخانه بزرگ و خیره کننده به سبک گالی معاصر که دارای کاشی های آبی است و دارای یک جزیره مركز سفید است كه با چراغ های آویز شیك روشن شده است.

مزایای استفاده از آشپزخانه گالی

استفاده از آشپزخانه گالی باعث می شود تا فضای بیشتری برای اتاق ها و قسمت های دیگر خانه استفاده کنیم.

از آنجایی که پیشخوان های آشپزخانه و کابینت ها گرانترین بخش های آشپزخانه هستند ، در نتیجه به دلیل کم بودن فضای آشپزخانه دوطرفه، این هزینه به شدت کاسته می شود.

آشپرخانه دو طرفه

آیا آشپزخانه Galley شما قابل دیدن است؟

بسیاری از آشپزخانه های گالی از طریق پنجره های یکی از سطوح خود به نور طبیعی دسترسی دارند که می تواند باعث روشنایی کل منطقه شود. اما بعضی دیگر ، به همتاهای اصلی خود که از طریق کشتی حمل می شوند نزدیک هستند و فقط نور مصنوعی دارند تا احساس جذابیت در آنها ایجاد شود.

اگر فقط برای آشپزخانه گالی خود نور مصنوعی دارید ، اطمینان حاصل کنید که این یک نور گرم و دعوت کننده به کمد های شماست – شما آنها را بسیار خواهید دید ، و در فضای کوچک چیزی که بیش از حد بازتابنده باشد نمی خواهید.

صحبت از فضای کوچک است ، بیشتر آشپزخانه ها به گونه ای ساخته شده اند که فقط فضای کافی برای یک نفر در آشپزخانه وجود داشته باشد. اگر قصد دارید تعداد زیادی مددکار داشته باشید ، ممکن است بخواهید فضای مجرای آشپزخانه خود را بسیار گسترده تر کنید ،که به احتمال زیاد با هزینه فضای پیشخوان همراه است.

برخی از آشپزخانه های گالی راهی به سایر قسمت های خانه دارند ، در حالی که برخی دیگر بن بست هستند. اگر این کنترل در اختیار شماست ، سعی کنید آشپزخانه دوطرفه خود را به راهی به سمت قسمت دیگری از خانه خود تبدیل کنید – این احساس بسیار دلپذیر و بازتری نسبت به احساس تنگ در شکم کشتی است .

ملاحظاتی که باید برای آشپزخانه گالی رعایت گردد:

رعایت اصول اولیه

هنگام ساخت و بازسازی آشپزخانه گالی باید اصول اولیه مانند کابینت بالا و پایین پیشخوانها یخچال سینک اجاق گاز و ماشین ظرفشویی را باید جاسازی کنید. در بیشتر آشپزخانه ها، ساخت یک جزیره با اندازه کامل و دائمی غیر ممکن است پس  اگر بخواهید جزیره استفاده کنید یک جزیره متحرک می تواند مناسب باشد.

مراقب اندازه سینک باشید .ظرفشویی های بزرگ مناسب نیستند.به دنبال سینک های کوچک باشید ، سینک های کوچک با یک  لوله آب مناسب هستند به  این دلیل که می‌توان استفاده بیشتری از پیشخوان نمود.

ایده های خلاقانه را برای فضای خود استفاده کنید. برای  مثال  اگر به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید کابینت های بالا را تا سقف بالا بکشید ولی اگر اینگونه نیست و فضای ذخیره برای شما مهم نیست کابینت ها را تا چندین فوت پایین بکشید تا فضای تنفس بیشتری داشته باشید.

بستن  یک پنجره را در نظر بگیرید از دست  دادن یک  پنجره  یکی از تصمیمات ناراحت کننده است که باید در نظر بگیرید…

 آیا پنجره شما هوای کافی می دهد؟ اگر نمی‌دهد و واقعاً به  کابینت نیاز دارید باید  پنجره را مسدود و یا روکش دیواری نصب کنید و سپس کابینت را اطراف آن اجرا کنید .

به راهرو فکر کنید … راهروهای آشپزخانه  گالی ستون فقرات  آن است  اما وقتی چندین نفر در داخل آشپزخانه  حرکت  کنند می‌تواند بسیار باریک  باشد حتی مهمتر از همه دسترسی افرادی که  ویلچراستفاده می‌کنند یا واکر می‌تواند بسیار سخت باشد . پس  باید عرض را طوری در نظر بگیرید  که  دسترسی برای تمامی  افراد راحت  باشد.

از رنگ های  روشن و خنثی استفاده  کنید. رنگها ی  روشن  باعث می‌شود آشپزخانه شما بسیار بزرگتر نشان داده شود. می توانید تقریبا برای همه وسایل آشپزخانه گالی خود از سایه های روشن استفاده کنید.

سعی کنید روشنایی مصنوعی و طبیعی درآشپزخانه های دوطرفه حفظ شود.

استفاده از روشنایی در زیر کابینت ها برای استفاده از پیشخوان ها بسیار مناسب است.

آشپرخانه دو طرفه

ایده چیدمان آشپزخانه گالی

در اینجا مجموعه ایده های ما برای طرح آشپزخانه گالی – همه اندازه ها ، سبک ها و امتیازات قیمت وجود دارد. بعضی از آنها بزرگ و مجلل هستند در حالی که سایزهای دیگر برای خانه های کوچکتر جمع و جور و با کارآیی مناسب است.

پس از تجزیه و تحلیل صدها هزار طرح آشپزخانه ، متوجه شدیم که شکل گالی با 15٪ سومین محبوبیت است. علی رغم سوم بودن ، ما یک گالری عکس عظیم از این سبک آشپزخانه داریم.

لطفا توجه داشته باشید: برخی از طرح های آشپزخانه گالی ما در زیر ،ممکن است به دلیل این که جزیره از وسط آن عبور می کند ، مانند آشپزخانه گالی معمولی به نظر نرسد ، اما این واقعیت که پیشخوان های آنها به طور موازی در هر طرف قرار دارند ، آنها را به یک تخته با جزیره تبدیل می کند.

-آشپزخانه گالی با کانتر و کابینت آشپزخانه قهوه ای . میزهای صاف نیز زیبا به نظر می رسند.

آشپرخانه دو طرفه

-این آشپزخانه دوطرفه با میزهای گرانیتی همچنین دارای کفپوش و نورپردازی درجه یک است.

آشپرخانه دو طرفه

آشپزخانه دارای میزهای سفید صاف و دیوارهای سفید به همراه کفپوش چوب سخت و کابینت های ساخته شده از اسپرسو است.

آشپزخانه سفید عظیم با سقف تزئین شده در طرح گالی با مرکز جزیره بزرگ.

یک آشپزخانه گالی با یک جزیره مرکزی بزرگ با کف آشپزخانه مرمری که روی کفپوش چوب سخت قرار دارد.

این آشپزخانه دارای کمد و پیشخوان های قهوه ای زیبا با میزهای گرانیت مشکی است. نورپردازی نیز بسیار زیبا به نظر می رسد.

آشپزخانه گالی بزرگ با کفپوش چوب سخت و یک جزیره مرکزی بزرگ با یک میز پیشخوان مرمر.

این مدل آشپزخانه دارای میزهای گرانیتی در پیشخوان ها و مرکز جزیره است که با یک جفت چراغ آویز روشن می شوند .

این آشپزخانه گالی زیبا دارای جزیره مرکز شیک و پیشخوان آشپزخانه درجه یک ، هر دو با میزهای سفید صاف است.

آشپرخانه دو طرفه

آشپزخانه گالی بزرگ با کفپوش چوب سخت قهوه ای ، محصور در دیوارهای سفید. این جزیره بزرگ وسط دارای میز پیشخوان سفیدی مشابه میز آشپزخانه است.

آشپزخانه بزرگ به سبک گالی با یک جزیره مرکزی عظیم که در کف چوب سخت قرار دارد و با چراغ های سقفی فرو رفته روشن می شود.

آشپزخانه ای شیک که شامل میزهای مرمر و کفپوش کاشی ، همراه با شمارنده های لهجه خاکستری و کابینت است.

این آشپزخانه به سبک گالی با دیوارها و میزهای سفید بهمراه شاخص قهوه ای تیره زیبا به نظر می رسد

این آشپزخانه از کف کاشی های مشکی احاطه شده توسط دیوارهای سفید ، کابینت سفید و پیشخوان های سفید با میزهای سفید تشکیل شده است.

این آشپزخانه از کف کاشی های مشکی احاطه شده توسط دیوارهای سفید ، کابینت سفید و پیشخوان های سفید با میزهای سفید تشکیل شده است.

این آشپزخانه گالی توسط دیوارها و سقف سفید احاطه شده است. میز سفید نیز با سبک آشپزخانه مطابقت دارد.

این آشپزخانه سبک گالی با کابینت و پیشخوانهای ساخته شده از گردو ، بهمراه صفحات میز سفید ، کف های چوب سخت و دیوارهای سفید با دکوراسیون هنری عالی به نظر می رسند.

آشپزخانه بزرگ گالی باشاخص زرد و یک جزیره مرکزی عظیم با پیشخوان سفید. کف و سقف کاشی های سفید نیز بسیار دوست داشتنی به نظر می رسد.

این آشپزخانه دارای کابینت با رنگ روشن و میزهای آشپزخانه است که روی کف چوب سخت قرار گرفته اند. ترکیب رنگ ها بسیار پر زرق و برق است.

آشپزخانه دوطرفه با کفپوش چوب سخت و پیشخوان مشکی و جزیره مرکزی. دیوارهای سفید با دکور زیبا نیز جذاب به نظر می رسند.

این آشپزخانه دارای کف کاشی های کوچک با دیوارهای سفید ، پیشخوان و کابینت است.

 این آشپزخانه دوطرفه مشرف به محیط زیبا در اطراف ملک ،نقطه ی تمرکز این طرح است.

آشپزخانه بزرگ سبک گالی با کمد و پیشخوان های شیک به همراه کف های زیبا وجزیره مرکزی در حالی که فضای کافی برای بار صبحانه را فراهم می کند ، بسیار جالب به نظر می رسد.

آشپزخانه گالی بزرگ با دیوارها و کف های سبک معاصر ، همراه با پیشخوان های آشپزخانه زیبا و جزیره مرکزی که با چراغ های آویز پر زرق و برق روشن شده است.

این آشپزخانه دارای کف کاشی به همراه پیشخوان آشپزخانه و کابینت است. نورپردازی درجه یک و زیبا به نظر می رسد.

آشپرخانه دو طرفه

آشپزخانه بزرگ گالی با ترکیب رنگ های زیبا. جزیره مرکزی با یک میز آشپزخانه برای بار صبحانه ، که با سه چراغ آویز روشن شده بسیار شیک به نظر می رسد.

این آشپزخانه دارای کابینت سبز و کانتر آشپزخانه است که با میزهای پیشخوان شیک مشکی ترکیب شده اند. ترکیب رنگ به کار رفته در این آشپزخانه بسیار زیبا به نظر می رسد.

آشپرخانه دو طرفه

آشپزخانه گالی بزرگ با دیوارها و سقف سفید ، ست شده با جزیره سیاه و ست میز ناهار خوری.

آشپرخانه دو طرفه

این آشپزخانه دوطرفه شیک به نظر می رسد ، دارای کمد و میز پیشخوان تیره ، همراه با میزهای آشپزخانه. پنجره های شیشه ای مشرف به فضای بیرونی زیبا هستند.

آشپرخانه دو طرفه

این آشپزخانه ، کابینت سفید ، پیشخوان سفید و میزهای مرمر ، همراه با کفپوش چوب سخت را ارائه می دهد.

آشپرخانه دو طرفه

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x