چگونه آشپزخانه را اصولی طراحی کنیم؟

در این محتوا با این سرفصلها آشنا می شویم:

آشپزخانه فضایی است که در آن جادو اتفاق می افتد. نه تنها جایی است که ما در آن آشپزی می کنیم، بلکه جایی است که دوستان و خانواده را سرگرم می کنیم. صبح هایمان را شروع می کنیم و بعد از یک روز طولانی و شام استراحت می کنیم. بنابراین با توجه به اهمیت بسیار، آشپزخانه باید متناسب با نیازهای خاص شما طراحی و ساخته شود.
ساده ترین راه برای داشتن یک آشپزخانه اصولی و متناسب با نیاز و سلیقه شما این است که از یک طراح مشورت بگیرید. طراحان حرفه ای مجموعه پلنرس می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. سفارش طراحی در مجموعه پلنرس به صورت آنلاین انجام می شود. جهت ثبت سفارش طراحی کابینت از لینک زیر اقدام کنید:

طراحی آنلاین کابینت

در این مطلب اصولی را بررسی می کنیم که رعایت آنها در طراحی کابینت، منجر به داشتن یک آشپزخانه زیبا و کارآمد خواهد شد.

ثبت سفارش طراحی در پلنرس

هدف از طراحی کابینت

هدف در اینجا اعمال چند اصل شناخته شده طراحی، برای دستیابی به یک آشپزخانه عملا کارآمد است. منظور از کارایی، میزان سهولتی است که شما قادر به انجام کارهای روزانه در آشپزخانه هستید. به آن مانند یک جریان طبیعی انتقال از یک کار به کار دیگر فکر کنید. اگرچه طراحی همیشه با توجه به نیازهای خاص هر مشتری، متفاوت است، برخی از اصول اساسی وجود دارد که می تواند برای هر طراحی آشپزخانه و کابینت اعمال شود.

توالی کار

توالی کار ترتیب فعالیت هایی است که در تهیه غذا انجام می شود. این به معنای تمام مراحل از ورود به مواد غذایی، نگهداری محصولات، آماده سازی، پخت و پز، غذا خوردن و در نهایت تمیز کردن آن است. آشپزخانه را به گونه ای چیدمان کنید که کارهای ذکر شده با کمترین تلاش ممکن انجام شود.

مثلث طلایی آشپزخانه

مثلث کار رابطه بین سه مورد از لوازم اصلی مورد استفاده در آشپزخانه – یخچال، سینک و اجاق گاز است. به عنوان یک قانون کلی، وقتی طول ها را با هم جمع می کنیم، مجموع نباید کمتر از 3.5 متر و بیشتر از 6.5 متر باشد. فاصله کوتاهتر به این معنی است که ما فضای کافی برای سطح کار نداریم. در حالی که مسافت بیشتر به این معنی است که هر بار که غذا می پزیم بیش از حد در اطراف راه می رویم.

زمانی که من درباره مثلث طلایی آشپزخانه تحقیق می کردم به مقاله ای از سایت سلام ساختمان برخوردم که جای دهی این سه مورد را برای آشپزخانه هایی با چیدمان مختلف، توضیح داده بود. خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.
مثلث طلایی آشپزخانه، اصلی است که طراحان ما همواره تلاش می کنند در طراحی کابینت مد نظر داشته باشند. با توجه به رویکرد جامعه به سمت خدمات انلاین، ثبت سفارش طراحی در مجموعه ما به صورت انلاین انجام می شود. برای سفارش طراحی کابینت آشپزخانه کافی است با توجه به سبک آشپزخانه خود، وارد فرایند خرید طراحی آشپزخانه مدرن یا طراحی آشپزخانه کلاسیک شوید.

جزیره در طراحی آشپزخانه

با اضافه کردن یک جزیره در چیدمان، می توانیم منطقه کار را از ناهارخوری جدا کنیم. این بدان معنی است که اعضای خانوده می توانند در اطراف جزیره جمع شوند اما هرگز مجبور به ورود به فضای کار نیستند. این جزیره همچنین فضای ذخیره سازی زیادی را به خودی خود فراهم می کند و همچنین امکان جای دهی سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و سطل زباله در جزیره وجود دارد.

اگر مایل به داشتن یک جزیره با این مشخصات هستید حتما زمان سفارش طراحی آشپزخانه، این را از طراح خود بخواهید.

کانتر بتنی

بتن یک ماده بسیار پر کاربرد است که تقریباً با هر نوع طرح یا سبکی سازگار است. بتن صیقلی، جلوه ی بسیار زیبایی به آشپزخانه شما می دهد و با کابینت های چوبی به خوبی همخوانی دارد. یکی دیگر از مزایای بتن این است که در مقایسه با استفاده از گرانیت یا سنگ مرمر، در هزینه شما صرفه جویی زیادی می کند.

برای ساخت کانتر یا جزیره بتنی، بتن را در محل می‌ریزیم. به این معنی که قالب بتن را در محل (در آشپزخانه) می سازیم و سپس آن را با بتن پر می کنیم. پس از خشک شدن بتن، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که قالب و فویل را برداریم.

استفاده از قفسه ها:

هنگام دیزاین آشپزخانه‌تان، به تمام مواردی که می‌خواهید به نمایش بگذارید فکر کنید . به‌طور واقع‌بینانه می‌توانید وسایل را سازماندهی کنید. مثلا بعضی از وسایل تزئینی را روی قفسه ها بگذارید و بقیه وسایل خود را پشت کابینت های در بسته پنهان کنید. استفاده از قفسه برای وسایلی که بسیار پرکاربرد هستند و دوست دارید دائما در دسترس باشند توصیه می شود. البته این یک امر بسیار سلیقه ای است. بعضی از افراد آشپزخانه شلوغ و پر وسیله را دوست ندارند و بیشتر طرفدار سادگی هستند. در زمان سفارش طراحی کابینت به مجموعه پلنرس در مورد علاقه مندی هایتان با طراحان ما صحبت کنید تا طراحی آشپزخانه مطابق با سلیقه شما انجام شود.

نور مناسب آشپزخانه

آیا می دانستید که از نظر فنی قرار است سه نوع روشنایی در آشپزخانه خود داشته باشید؟ نور بالای سر (برای روشنایی عمومی)، نور نقطه ای (برای روشن کردن کارهای خاص) و نور متمرکز (برای جلب توجه به زیباترین عناصر طراحی شما) هستند. اگر دو مورد آخر را از دست داده اید، به احتمال زیاد آشپزخانه شما استریل و بیش از حد فلورسنت به نظر می رسد. علاوه بر یک چراغ سقفی یا روشنایی فرورفته، مناطق آماده سازی را با نور آویز یا مسیر روشن کنید. یک طراح حرفه ای تمام این جزئیات را باید در زمان طراحی کابینت مد نظر داشته باشد و در طراحی اعمال کند.

هود یا فن سقفی در طراحی کابینت

هودهای اجاق گاز، نه تنها زیبا به نظر می رسند ، بلکه به خوبی کار می کنند تا دود، گرما و بو را از فضای آشپزخانه خارج کنند. در زمان طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه، حتما فضای مورد نیاز برای نصب هود را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که می توانید از هود مخفی (توکار) یا هودهای معمولی استفاده کنید.
آیا فضا یا بودجه ای برای هود ندارید؟ حتی یک پنکه سقفی یا هوا کش خارج از محدوده می تواند برای خروج دود، به شما کمک کند.

کابینت سطل زباله

مطمئن شوید که محلی برای قرارگیری سطل زباله در کابینتها دارید و سطل های جداگانه برای زباله های معمولی، کاغذ و پلاستیک درنظر گرفته اید. بهترین گزینه استفاده از سطل های زباله دومخزنه است که به صورت توکار داخل کابینت نصب می شود. از نظر زنان خانه دار بهترین فضا برای نصب سطل زباله، کابینت زیر سینک ظرفشویی است.

پاخور کابینت

به پایین ترین قسمت کابینت، که در تماس با کف آشپزخانه است پاخور می گویند. پاخور معمولا نسبت به عمق نهایی کابینت عقب تر نصب می شود تا هنگام استفاده توسط اشخاص، پا در آن قسمت قرار گیرد. وجود پاخور برای این است که وقتی کنار کابینت می ایستیم، پا در آنجا قرار گیرد، به همین خاطر به آن پاخور یا پاسنگ میگویند. پای ما جلوتر از بدن مان قرار دارد. به همین خاطر قسمت پایینی کابینت را به صورت تو رفتگی می سازند تا بتوانیم راحت و صاف کنار کابینت بایستیم و در صورت لزوم به کابینت بچسبیم. هنگام ظرف شستن، غذا پختن و… الزام وجود پاخور احساس خواهد شد.

با مطالعه مقاله پاخور کابینت اطلاعاتی کاملی درباره آن پیدا می کنید. مطالعه آن خالی از لطف نیست!!

نتیجه:

در نهایت، نوع طراحی که انتخاب می کنید به ترجیحات شخصی و نوع فضایی که با آن کار می کنید بستگی دارد. همه ما سبک های مختلف طراحی و مواد مختلف را دوست داریم. جایی که یکی میزهای گرانیتی را ترجیح می دهد در حالی که دیگری به جای آن میزهای کار چوبی را دوست دارد. اما این بدان معناست که فرصت‌های بی‌پایانی برای سفارشی‌سازی کابینت‌ها، میزهای کار، کمدها، قفسه‌ها و غیره برای مطابقت با نیازهای شخصی شما وجود دارد. شما می توانید هر چقدر که می خواهید خلاق باشید، و این دقیقاً همان چیزی است که طراحی را بسیار جذاب می کند!

طراحی کابینت با ایده های متفاوت

اصول اصلی طراحی، وجود دارد تا به شما کمک کند اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما کارآمد باقی می ماند، اما به یاد داشته باشید، آنها مقررات ساختمانی نیستند که شما باید به آنها پایبند باشید. بنابراین، اگر طرفدار آشپزی نیستید، ممکن است به جای آن، چیدمان مناسب‌تری برای معاشرت طراحی کنید. و همچنین فضای زیادی برای تغییر همه چیز وجود دارد. به عنوان مثال مثلث آشپزخانه را در نظر بگیرید، می توانید عناصر را هر طور که می خواهید مرتب کنید. ممکن است سینک را در کنار اجاق گاز بخواهید، یا می توانید اجاق گاز را در جزیره آشپزخانه یکپارچه کنید. می توانید هرجور که مایلید چیدمان آشپزخانه خود را با ایده های متفاوت در نظر بگیرید.

بنابراین فقط به بسته بندی آشپزخانه عمومی که روی جلد بروشور مبلمان تبلیغ می شود بسنده نکنید. زیرا چه فایده ای دارد که آشپزخانه مشابه هزاران نفر دیگر داشته باشیم؟ با توجه به مدت زمانی که در آشپزخانه های خود می گذرانیم، ارزش آن را دارد که برای ایجاد فضایی مناسب وقت بگذارید.

طراحی سه بعدی کابینت

چه در حال ساختن یک آشپزخانه جدید و چه در حال بازسازی آشپزخانه موجود هستید، از نرم افزار طراحی آشپزخانه سه بعدی بهره ببرید. شما می توانید بر اساس اصول طراحی، طرح های آشپزخانه خود را با توجه به نیاز و سلیقه تان تجسم و آزمایش کنید و طرحتان را با سبک های مختلف طراحی کنید تا مطمئن شوید آشپزخانه ای را که همیشه می خواستید ایجاد می کنید.

روش پیشنهادی ما برای شما سفارش آنلاین طراحی کابینت به مجموعه پلنرس است. با این کار، طرح سه بعدی کابینت و آشپزخانه خود را قبل از ساخت خواهید داشت و مطمئن می شوید طرح شما همان چیزی است که همیشه آرزویش را داشتید.

طراحی سه بعدی کابینت

بهترین برنامه طراحی کابینت

Autodesk 3Ds Max یک برنامه گرافیکی حرفه ای کامپیوتری برای ساخت انواع مدل های سه بعدی است. این برنامه بهترین نرم افزار طراحی کابینت سه بعدی است که دارای قابلیت مدل سازی و معماری، و پلاگین ها است و باید در پلتفرم مایکروسافت ویندوز استفاده شود. این نرم افزار اغلب توسط استودیوهای معماری استفاده می شود و قابلیت رندرگیری طبیعی و با کیفیت بالا را داراست. مجموعه پلنرس نیز کلیه طراحی های خود را با این نرم افزار انجام می دهد.

نرم افزار طراحی کابینت

قیمت طراحی کابینت آشپزخانه

عوامل زیادی چون متراژ و شکل آشپزخانه، سبک طراحی، میزان نقشی که طراح برای انجام کار ایفا می کند، نوع کابینت و رنگ بندی، مدل کابینت، میزان دقت و ظرافت به کار رفته در طراحی سه بعدی می تواند در قیمت آن موثر باشد. هزینه هایی که گفته می شود یک هزینه پایه است که ممکن است پس از سفارش با توجه به مواردی که فرد سفارش دهنده مد نظر دارد متغیر بوده و گاها افزایش پیدا کند. در مقاله قیمت طراحی کابینت آشپزخانه عواملی که بر قیمت طراحی تاثیر گذار است را بررسی کرده ایم.
مجموعه پلنرس برای طراحی های کابینت و آشپزخانه خود نرخ های ثابتی دارد. و متراژ آشپزخانه در قیمت گذاری اهمیتی ندارد. برای اطلاع از تعرفه های مجموعه ما، به صفحه تعرفه های سایت مراجعه کنید.

مشاوره در زمینه طراحی کابینت

مشورت با یک طراح خبره می‌تواند شما را از سردرگمی نجات دهد. به شما کمک نماید تا چشم‌انداز بهتری از پروژه داشته باشید و آنچه را در ذهن دارید به واقعیت تبدیل نمایید. داشتن یک طرح نهایی و الگوی اجرایی روند ساخت کابینتها را هدف مند می کند و به کاهش زمان اجرا کمک می کند.
ثبت سفارش انلاین کابینت و اشپزخانه می تواند این فرایند را برای شما راحت کند . مجموعه پلنرس با کادری مجرب و آموزش دیده آماده است تا با ارائه مشاوره در خصوص انواع طراحی کابینت و آشپزخانه در سبک های مختلف شما را همراهی کند. پس برای شروع طراحی، امروز سفارش خود را ثبت کنید!

سفارش طراحی کابینت

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ایزدی
ایزدی
2 سال قبل

عالی و کاربردی

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x