ایده هایی برای 8 فضای اصلی خانه مدرن

در این محتوا با این سرفصلها آشنا می شویم:

چرا طراحی های مدرن خانه، عالی به نظر می رسند؟ ویژگی هایی که یک خانه را “مدرن” می کند چیست؟
اگر می خواهید در خانه خود ظاهری ساده ، مرتب ، تمیز و پیچیده ایجاد کنید ، هر چبز را در جای مناسب خود استفاده کنید! در این نوشته برخی از ایده های طراحی خانه مدرن را به اشتراک گذاشتیم.


ویژگی های طراحی فضاهای مختلف خانه مدرن : اتاق نشیمن _ آشپزخانه_ اتاق ناهار خوری _ حمام _ اتاق خواب_ راهرو و دکوراسیون دیوار خانه مدرن

برخی از رایج ترین ویژگی ها در فضای داخلی خانه مدرن عبارتند از:

 • نقشه طبقه باز که در آن منطقه نشیمن ، غذاخوری و آشپزخانه با هم هستند ،
 • مطابق با فلسفه “Less is more” موارد ساده و کاربردی ،
 • با تأکید بر خطوط افقی و عمودی به جای خطوط منحنی ،
 • پالت رنگ خنثی و / یا رنگ زمین ،
 • ستونها و تیرها به طور کلی در معرض ،
 • مبلمان زاویه دار به اشکال هندسی ،
 • مبلمان کم و افقی با خطوط تمیز ،
 • حداقل استفاده از پرده و مقدار زیادی نور طبیعی ،
 • مواد طبیعی رنگ نشده مانند چوب ، فلز ، چرم ،
 • فلزات براق مانند فولاد ، کروم و سطوح بازتابنده مانند شیشه و آینه ،
 • مبلمان چوب جامد ،
 • آثار هنری معاصر ،
 • محل های ذخیره سازی پنهان مانند کمد های ورودی.

قبل از اینکه به سراغ ایده های طراحی خانه مدرن بروید ، فراموش نکنید که برای جزییات دقیق تر در مورد مبلمان مدرن ، فرش ها ، پرده ها ، لوازم جانبی و انتخاب نور کسب اطلاعات کنید.

ایده های داخلی خانه مدرن

طراحی اتاق نشیمن مدرن

مهمترین ویژگی طراحی اتاق نشیمن مدرن داشتن ظاهری تمیز ، جادار و منظم است.
در این مثال اتاق نشیمن ، با استفاده از رنگ های روشن روی کف ، دیوارها و مبلمان ، فضای ساده و آرامش بخشی ایجاد می شود. جزئیاتی مانند نقاشی و لوازم جانبی به این طرح ساده رنگ و شخصیت می بخشد.

یکی از عناصر مهم طراحی داخلی خانه مدرن، طرح طبقه باز است. در مثال طراحی مدرن اتاق نشیمن در بالا ، یک شومینه دو طرفه بین فضای نشیمن و فضای غذاخوری وجود دارد. بنابراین ، مناطق موجود در طرح باز از یکدیگر جدا شده و بیشتر تعریف شده اند.

یک تکه نقاشی بوم بزرگ بدون قاب ایده آل ترین لوازم جانبی دیوار برای دکوراسیون خانه مدرن است . اگر طراحی داخلی خانه مدرن را یکنواخت و خنک می دانید ، می توانید با چند کار هنری رنگارنگ مانند بالا ، به اتاق نشیمن خود رنگ و شخصیت ببخشید. اما مراقب باشید تعداد کمی از آثار انتزاعی را انتخاب کنید.

این نمونه اتاق نشیمن خوش شانس با نمایی منحصر به فرد با طراحی مبل یک تکه L شکل خودنمایی می کند. استفاده از همان رنگ های قهوه ای روی مبل و فرش ، حس گرما و یکپارچگی را به محیط می افزاید. به نظر می رسد کل قسمت نشیمن از یک تکه تراش خورده است.

ایده های طراحی خانه مدرن معمولاً دارای رنگ های خنثی مانند سفید ، بژ ، زنگ های خاکستری یا رنگ های خاکی است. با این حال ، به صورت اختیاری ، می توان از یکی از رنگهای اصلی (قرمز ، آبی ، زرد) به عنوان رنگ اصلی استفاده کرد. رنگ انتخاب شده باید به تعداد محدود و موارد کوچک مانند قطعات هنری ، لوازم جانبی استفاده شود.
در مثال بالا ، رنگ آبی پر جنب و جوش که در نقاشی به کار رفته و صندلی های منفرد به صورت نا متقارن به دیوار بتونی آویزان شده است ، فضای هنری را به دکوراسیون مدرن خانه می افزاید .

دیوار مشکی با شومینه گازی یک نقطه کانونی در طرح باز طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن ایجاد می کند . مبلمان زاویه دار و نورپردازی مینیمالیستی با کنتراست سیاه و سفید ترکیب شده و در نتیجه طراحی اتاق نشیمن شیک و مردانه ای ایجاد می شود.

طراحی آشپزخانه مدرن

برخی ، طراحی های خانه مدرن سرد ، استریل و خسته کننده به نظر می رسد. برخلاف تصور عمومی ، مواد طبیعی مانند رنگ های چوبی و خاکی از ایده های مدرن داخلی خانه هستند . با این حال ، باید به نظم و تعادل توجه شود. علاوه بر این ، خانه های مدرن شامل راه حل های خلاقانه متناسب با سبک خاص خود هستند.

به عنوان مثال ، در مثال طراحی آشپزخانه L شکل بالا ، قفسه باز که در امتداد دیوار ادامه دارد ، در کابینت های دیوار دیگر تعبیه شده و یکپارچگی بصری را فراهم می کند. سادگی و نظم نیز برای طراحی آشپزخانه مدرن بسیار مهم است .

طرح آشپزخانه فوق با ظاهر ساده و یک پارچه و کابینت های آشپزخانه قهوه ای بدون دسته که در امتداد یک دیوار قرار دارند ، خودنمایی می کند. در این طرح آشپزخانه ، یک گوشه صبحانه خوری کوچک نیز وجود دارد.

این آشپزخانه مثالی آشکار با یک جزیره آشپزخانه سیاه و سفید و استالاکتیت های هندسی است. جزیره آشپزخانه طولانی صبحانه های شلوغ خانوادگی و یک منطقه کاری بزرگ با ظرفیت 6 نفر را ارائه می دهد. چارپایه های به سبک صنعتی به مدرنیسم اشاره دارد .

این نمونه آشپزخانه کوچک با طرح سیاه و سفید و دیوار آجری سفید خودنمایی می کند. استفاده از رنگ مشکی در جزئیاتی مانند پیشخوان آشپزخانه ، پرده طناب ، لکه ها ، چهارپایه های میله ای فضای شیک را به این طراحی آشپزخانه می بخشد.

ایده های بیشتر، برای طراحی آشپزخانه های مدرن را از مقاله ایده هایی برای طراحی آشپزخانه مدرن بخوانید.

طراحی اتاق ناهار خوری مدرن

ایده های طراحی خانه مدرن معمولاً از ترکیبی از دیوارها ، کف ، مبلمان ، پرده و لوازم جانبی به رنگ خاکستری و سایه تشکیل شده است. از رنگ به ندرت استفاده می شود. در مثال اتاق غذاخوری بالا ، می بینیم که چگونه سایه های خاکستری می توانند کاملاً ترکیب شوند. نمونه های مختلفی از صندلی های دوره مدرن در اطراف یک میز چوبی با پایه های کرومی مرتب شده و یک طراحی غذاخوری سرگرم کننده ، جوان و مدرن ساخته شده است.

برای طراحی شیک اتاق ناهار خوری می توانید از رنگ های تیره و یک نور برنجی به شکل هندسی مانند بالا استفاده کنید.

می توانید برای نسخه روشن و سرگرم کننده فضای داخلی خانه مدرن ، رنگ قرمز ، زرد یا آبی را به طرح اضافه کنید  . میز بزرگ زرد رنگی که در نمونه اتاق غذاخوری بالا و آینه گرد منعکس کننده این میز استفاده شده است ، با شکستن فضای سفید و استریل محیط ، فضای مفرح و هنری را به وجود می آورد.

این اتاق ناهار خوری دارای یک میز و نیمکت مینیمالیستی است که صندلی های سبک ماهی قزل آلا را تداعی می کند. چراغ قاطع و آویز روی میز ناهار خوری مینیمالیستی جلوه ای شیک و متفاوت به سادگی طراحی می بخشد.

طراحی حمام مدرن

می توانیم بگوییم از جمله مکان هایی که می توانید سبک مدرن را به راحتی در خانه خود اعمال کنید ، سرویس بهداشتی است. اکثر لوازم بهداشتی و لوازم حمام موجود در بازار طراحی مدرنی دارند. تولید ، استفاده و نگهداری تجهیزات حمام با خطوط زاویه دار و خطوط تمیز بسیار راحت تر از گزینه های کلاسیک است. ما قبلا در مورد طراحی سرویس بهداشتی به طور گسترده صحبت کرده ایم. خواندن آن را به شما توصیه می کنم.

در طراحی حمام شیک و  مدرن در  بالا ؛ این واقعیت که دو دیوار مخالف کاملاً با آینه پوشانده شده و پوشش سفید و سرامیک و مرمر باعث شده حمام بسیار بزرگتر از آنچه که هست باشد.

گفتیم که استفاده از مواد طبیعی برای دکوراسیون خانه مدرن بسیار مهم است. رنگ نزدیک به رنگ چوب و سنگ ، احساس آبگرم ، طبیعی و آرامش بخشی به این طرح حمام مدرن می بخشد. برای حمام های مدرن ، به طور کلی مدل های بدون قاب ، آینه های بزرگ و زاویه دار ترجیح داده می شوند. در مثال بالا ، نور LED در پشت آینه تابش زیبایی به حمام می بخشد.   

در این طرح حمام روباز که توسط کاشی های شش ضلعی به سبک اسکاندیناوی کاشی شده است ، وان و دوش در کنار هم اما کاملاً مجزا ظاهر می شوند. این قسمت حمام ، که توسط کاشی در کف بتونی جدا شده است ، دارای طراحی مینیمالیستی و قاطعانه است.

طراحی اتاق خواب مدرن

برای طراحی اتاق خواب مدرن لزوماً نیازی به خرید ست اتاق خواب ندارید . کمد لباس توکار با یک سری تابلوی گوشه ای کافی خواهد بود. هنگام انتخاب کمد شب و کمد لباس ، اطمینان حاصل کنید که آنها جزئیات ، دستگیره های ساده و زاویه دار ندارند.
در حالی که دکوراسیون منزل مدرن ساخته می شود ، به طور کلی از الگو گرفتن جلوگیری می شود. الگوهای هندسی و بدون چشم فقط مانند نمونه فرش و کاغذ دیواری بالا ترجیح داده می شوند.

هر لوازم جانبی باید در ایده های طراحی خانه مدرن عملکرد داشته باشد . در این مثال ، لوازم جانبی کاربردی و تزئینی مانند پنکه های سقفی ، ساعت دیواری و چراغ های کف سبک را به محیط اضافه می کنند. علاوه بر این ، به جای نقاشی های آویز یا لوازم جانبی دیوار ، تمام یا قسمت زیادی از صفحه دیوار یا کاغذ دیواری ترجیح داده می شود.

آخرین روند در طراحی اتاق خواب ، اتاق خواب هایی با طرح باز است که اتاق های سوئیت و دوش در آنها ترکیب می شود. بنابراین علاوه بر داشتن یک اتاق خواب بلند پروازانه مانند اتاق فوق ، اتاق خواب شما بسیار بزرگتر از آنچه که هست به نظر می رسد.

طراحی راهرو

مانند همه اتاق های دیگر در یک خانه مدرن ، راهرو باید از همان مضمون برخوردار باشد. شما می توانید با چند قطعه هنری معاصر مانند قطعه بالا و یک نیمکت کوچک ، در خانه خود انتقال هنری ایجاد کنید. اما مواظب باشید سردرگمی زیادی ایجاد نکنید!

راهروها می توانند عملکردی بسیار بیشتر از یک گذرگاه داشته باشند. سطح عمودی زیادی وجود دارد که در بیشتر راهروها استفاده نمی شود. یک راهرو ایده آل باید یک گذرگاه هنری ارائه دهد که در آن اشیا با ارزش ،خود و همچنین فضای ذخیره سازی را به نمایش بگذارند.

اگر یک راهرو دارید که در یک اتاق ختم می شود ، می توانید دیوار انتهای راهرو را به یک دیوار شیشه ای مانند تصویر بالا تبدیل کنید. بنابراین شما یک گذرگاه فوق العاده و آرامش بخش دارید.
می توانید از رنگهای خنثی یا روکش چوب جامد روی دیوارها استفاده کنید و می توانید به جای لامپ های آویز فانتزی ، لکه هایی را برای روشنایی انتخاب کنید.

راهروها این فرصت را به شما می دهند که مکان های مخفی خود را ، ایجاد کنید . با طراحی یک کمد دیواری خاص در امتداد دیوار راهرو خود ، می توانید فضاهای اضافی داشته باشید که می توانید وسایل و کتابهای بلا استفاده خود را در آن ذخیره کنید. برای افزودن رنگ می توانید از رنگ های زرد ، قرمز و آبی در طرح استفاده کنید.

دکوراسیون مدرن دیوار

 نقاشی های بزرگ و بدون قاب به طور کلی برای تزئین دیوار مینیمالیست ترجیح داده می  شوند . شما همچنین می توانید با آویختن نقاشی های مینیمالیستی سیاه و سفید بر روی دیوار خود مانند تصویر بالا ، یک کانون هنری در خانه خود ایجاد کنید.

یکی از بهترین ایده های دکوراسیون دیوار آویز لوازم جانبی فلزی به دیوارها است. معمولا پرکابردترین فلز مورد استفاده دکوراسیون دیوار مدرن کروم درخشان است .

نمونه های مدرن دکوراسیون منزل اغلب شامل فضاهایی است که کل دیوار خالی است یا با یک ماده واحد پوشانده شده است. به عبارت دیگر ، در نظر گرفتن کل دیوار به عنوان یک بوم خالی ضروری است. در بالا ، نمونه جالب ایده های تزئین دیوار را می بینیم که با پروانه های کوچک آبی روی دیوار بتونی برهنه ساخته شده و مدرنیسم دوست دارد.

آینه کاری دیوار خانه مدرن
آینه کاری دیوار

یکی از المان های جدید در دکوراسیون مدرن به کارگیری آینه در دیوارها است. نصب آینه باعث میشود دکوراسیون خانه بزرگ تر به نظر می رسد و باعث جلوه ی هرچه بیشتر فضای خانه می شود. همچنین باعث می شود نور در فضای خانه در گردش باشد. می توان از آینه کاری در دیوار پشت مبل، دیوار پشت میز ناهار خوری و… استفاده کرد.

در مثال دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک در بالا ، دو نقاشی انتزاعی مختلف ، رنگارنگ و خنثی ، با جدا کردن محل زندگی و غذاخوری ، به فضا شخصیت می بخشند.

از دیگر مکانهایی که در چیدمان خانه های مدرن بسیار مورد توجه قرار می گیرد طراحی اتاق کودک است. نکات قابل توجه در چیدمان اتاق کودک قبلا در سایت ما به صورت گسترده بررسی شده است.

امیدواریم از ایده های داخلی مدرن که در بالا به اشتراک گذاشتیم لذت برده باشید . اگر می خواهید زیبایی شناسی ساده ، مینیمالیستی و منظمی در خانه خود داشته باشید ؛می توانید با الهام از همه این مثالهای مدرن دکوراسیون منزل ، خانه خود را تزئین کنید .
در این مقاله ، ما اطلاعاتی در مورد ایده های داخلی خانه مدرن از محبوب ترین ها در اختیارتان قرار دادیم.

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x