بررسی سبک مینیمال در طراحی دکوراسیون

در این محتوا با این سرفصلها آشنا می شویم:

سادگی و خلوص دو مفهوم اساسی سبک مینیمال است، روندی که از محیط های تک رنگ و متعادل دفاع می کند. این سبک برای کسانی که ظرافت را در چیزهای ساده و ابتدایی می دانند، ایجاد شده است. سبک مینیمال برای شکل دادن به فضاهایی که صلح و آرامش را تنفس می کنند، عالی است.

«less is more» شعاری است که مینیمالیسم را تعریف می کند، سبکی بسیار شیک که بر پایه حفظ فضا و وارد کردن کمترین تعداد عناصر در اتاق ها بنا شده است.


نمایش فضاهای شفاف، با مبلمان کم و بدون وسایل متعدد کلیدطلایی طراحی داخلی هوشمندانه است. ویژگی دکوراسیون مینیمالیستی سادگی و ظرافت فرم های آن است، بنابراین باید ساده باشد، از رنگ های خنثی تشکیل شده باشد و بین تمام قسمت های آن هماهنگی ایجاد کند.
رنگ‌های اصلی، مانند سفید، و رنگ‌های ملایم، مانند خاکستری یا بژ،تم های اصلی مینیمالیسم هستند. آنها علاوه بر سازگاری کامل با هر نوع اتاق و حفظ زیبایی بصری دلپذیر، حس وسیعی را به محیط می بخشند. در عین حال، دکوراسیون باید آرام، صاف و با رنگ های خنثی باشد، ترکیبی که از هماهنگی خارج نمی شود.

سبک مینیمال

مینیمال به معنای ارزان نیست!

در اصل، مینیمالیسم در طراحی تلاشی برای زندگی با چیزهای کمتر برای کاهش شلوغی است. این نوع طراحی سبک زندگی شما (و در نتیجه خانه شما) را به ملزومات آن کاهش می دهد. هر آنچه در خانه خود دارید، اعم از مبلمان، لوازم خانگی و غیره، باید مقداری مفید از این وسایل را استفاده کنید.

قانون 90 روز پایه فلسفه مینیمالیستی است. بیان می کند که اگر چیزی را برای 90 روز استفاده نکرده اید و قصد استفاده از آن را برای 90 روز آینده ندارید، به احتمال زیاد به این مورد نیاز ندارید. کتاب‌ها، کلکسیون‌ها و آثار موروثی از این قاعده مستثنی هستند.
هدف این سبک تقلیل دهنده طراحی خانه خود را با صرفه جویی اشتباه نگیرید. اگرچه اشیاء در یک خانه مینیمال ممکن است کم باشند، اما اغلب ارزش بالایی دارند. هدف از نگهداری چند آیتم شماره گذاری شده این است که بتوانیم روی زیبایی هر یک از وسایل در فضا تمرکز کنیم.

ایده های طراحی داخلی مینیمالیستی برای خانه های کوچک برای بزرگتر نشان دادن فضاهای جمع و جور عالی هستند. وقتی خانه های مینیمال به درستی دیزاین شوند، هرگز از مد نمی افتند. از آنجایی که اصول طراحی خانه مینیمالیستی فقط حول ملزومات می چرخد، می توانید با آوردن مبلمان و اثاثیه با اندازه مورد نیاز در هزینه خود صرفه جویی کنید. اما مبلمان مینیمال می تواند کمی گران باشد، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.

ملزومات طراحی مینیمالیستی

واضح ترین راه برای تشخیص یک سبک، پیروی از اصول زیربنایی آن است. خوشبختانه، مینیمالیسم که سبکی با عناصر تشکیل دهنده کمی است، فقط چند اصل اساسی طراحی دارد که هسته آن را تشکیل می دهد که در اینجا آن ها را بررسی می کنیم:

  • Less is more (هرچه کمتر بهتر): وقتی می گوییم هرچه کمتر بهتر ، منظورمان چیست؟ منظور طرح های مینیمال، مبلمان، اثاثیه یا لوازم جانبی در یک اتاق نیست. اصل فلسفه طراحی این است که چیزهایی را که دوست دارید و به آنها نیاز دارید، تنظیم کنید تا یک تجربه زندگی ساده اما کارآمد ایجاد کنید.
  • اصول طراحی کاهنده: طراحی کاهنده اساساً به معنای از بین بردن یک قطعه به موارد ضروری آن است. این به ویژه در مورد مبلمان مربوط می شود. مبلمان مینیمال اصولی است. منصفانه است که بگوییم در مورد مبلمان، فرم از عملکرد پیروی می کند.

عناصر طراحی داخلی مینیمال چیست؟

1- پالت رنگ: درست مانند هر چیز دیگری در مورد این سبک، پالت رنگ نیز ملایم و خنثی است. سفید، بژ، برنزه، خاکستری و سیاه را در نظر بگیرید.

2- الگوها: چیزی که به جای الگوها در طرح می یابیم استفاده از تک رنگ است که در واقع شامل استفاده از درجه‌بندی رنگ‌های همرنگ برای ایجاد ظاهری از بافت است.

3- متریال: مینیمالیسم علاقه به استفاده از متریال های جدید و سنتی را زنده کرد، بنابراین ما مواد مورد استفاده در طراحی داخلی مینیمال را به موارد زیر دسته بندی کرده ایم:

  • مواد صنعتی مانند کروم، فولاد،
  • شیشه و پلاستیک مواد سنتی مانند منسوجات ارگانیک، سنگ، چوب و سرامیک

4- بافت ها و سطوح: با تعداد محدود رنگ و بدون الگو، بافت ها آخرین راه حل برای ایجاد جذابیت بصری هستند. ما مخلوطی از سطوح را می بینیم که شامل مات، صاف و بازتابنده است. این ها با رنگ های چوبی و منسوجات طبیعی ترکیب می شوند که برای گرما بخشیدن به فضاها استفاده می شوند.

5- فرم ها: این سبک از فرم‌های ساده‌ای که با خطوط طراحی میشوند را ترجیح می‌دهد. به طور معمول، در هر اتاق چیزی وجود دارد که خودنمایی می کند. بقیه عناصر مکمل هستند که در اطراف این قطعه مرکزی چیده شده اند.

چگونه اتاق خواب مینیمال داشته باشیم؟

– حذف به هم ریختگی ها

زمان ناپدید شدن وسایلی است که از آنها استفاده نمی کنید. کمی وقت بگذارید و وسایلی را که به راحتی می توانید بدون آنها زندگی کنید را بردارید. این وسایل شامل عکس های قدیمی، تزئینات تصادفی، یادگاری های تعطیلات، و همه موارد مشابه است که واقعاً کاربردی ندارند.

_ یک اتاق خواب مینیمالیستی لزوما اتاق خواب سرد و خلوت نیست!

مینیمالیسم شما را وادار نمی کند که از کمدهای جذاب و کمد لباس های مورد علاقه خود دست بکشید، بلکه به شما کمک می کند آنها را ویرایش کنید تا آنچه واقعا ضروری نیست را کاهش دهید. از شما انتظار نمی رود همه وسایل را بردارید، و راه های زیادی برای حفظ آرامش و گرمای مورد نیاز هر اتاق خواب وجود دارد.
در نتیجه، با محیطی ساده و قابل تنفس و محیطی دلپذیرتر پاداش خواهید گرفت. بنابراین، طراحی مینیمالیستی اتاق خواب را برای فضایی سلول مانند با چیزی جز تشک و صندلی اشتباه نگیرید.

– انتخاب تخت خواب

یافتن تختی که با طرح دکوراسیون مینیمالیستی شما مطابقت داشته باشد، ضروری است، زیرا این عنصر اصلی است که تن اتاق خواب را تعیین می کند.در یک سناریوی سنتی تر، احتمالاً یک قاب بزرگ و سنگین با تزئینات و جزئیات زیبایی را انتخاب می کنید که به هیچ وجه مینیمال به نظر نمی رسند، اما در این مورد، باید به دنبال قاب های کم حاشیه یا ساده باشید. وقتی صحبت از رختخواب می شود، بهترین گزینه برای شما رنگ های خنثی شده (خاکستری کم رنگ، سفیدهای کرمی و بژ ملایم) است، زیرا پس زمینه ایده آلی برای یک اتاق خواب واقعا مینیمالیستی ایجاد می کنند. بعلاوه، ملافه بدون دردسر و نسبتاً مقرون به صرفه است، و اگر چنین تصمیمی داشته باشید، برای تغییر رنگ های تاکیدی به چالش نخواهید آمد.

– از نور طبیعی در اتاق خواب مینیمال استفاده کنید

در یک اتاق خواب مینیمالیستی، نور مناسب را می توان به عنوان یک اکسسوری مهم مشاهده کرد. با وجود مبلمان محدود در اطراف، نور است که بزرگترین تفاوت را ایجاد می کند.

– گیاهان را فراموش نکنید

یک گیاه زیبا در یک اتاق خواب مدرن و مینیمالیستی به آن حس تازگی و طراوت می بخشد و رنگ لازم را به شما می دهد که محیط را انرژی بخش تر می کند. با این حال، یک گیاه مدرن، گیاهی است که به حداقل نگهداری نیاز دارد، مانند گیاهان فیلودندرون یا لاستیک، انجیر برگ کمانچه، یا یک سبد زیبا با رشته‌ای از مروارید.

– لباس های خود را در یک کمد مرتب کنید

مفیدترین کاری که می توانید برای پروژه مینیمالیستی و شیک خود انجام دهید این است که مجموعه لباس های خود را ویرایش کنید و آن را به چند قطعه ضروری محدود کنید که در یک کمد یا یک صندوقچه کشو قرار می گیرد.
این به اتاق خواب شما ظاهری تمیز و بدون شلوغی می دهد و مطمئناً زمان کمتری را برای جستجو در کشوهای شلوغ صرف خواهید کرد. با این حال، اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید از وسایل مورد علاقه‌تان دست بکشید، کمدها را دورتر از تخت قرار دهید تا ظاهر ساده‌ای را حفظ کنید.

– یک قفسه برای تزئینات و یادگاری های شما

به یاد داشته باشید – شما یک اتاق خواب را تزئین می کنید، نه یک فروشگاه! یک قفسه را انتخاب کنید و از آن برای نمایش یادگاری‌های احساسی و یادگاری‌هایتان در معرض دید استفاده کنید. تا زمانی که اینها در یک قفسه قرار می گیرند، مجبور نیستید از پروژه مینیمالیسم خود دست بکشید!

– قفسه و کمد

اندازه قفسه یا کمد با توجه به اندازه اتاق و همچنین نیازهای عملکردی که به آنها پاسخ خواهد داد از قبل تعیین می شود.
بسیاری از کشوها و کمدهای ساده وجود دارند که می توانند همه لباس های شما را در خود جای دهند و اتاق را شلوغ نشان نمی دهند. اگر ممکن است نیازها را به یک تکه لباس کاهش دهید، این راه حل است! اگر فضای ذخیره‌سازی ندارید، همیشه می‌توانید جایگزین ارزان‌تری تهیه کنید و آن را دور از دید قرار دهید تا نظم کامل اتاق خواب شما را به هم نزند.

– پایان دادن به افکار در مورد تزئین اتاق خواب مینیمال

به طور خلاصه، در این قسمت نیز شعار less is more کاربردی است! برخلاف آنچه به نظر می رسد، انتخاب قطعات کمتر و چیدمان آنها در یک محیط ممکن است بسیار پیچیده باشد، اما کاملاً ارزش تلاش و تغییر را دارد. بنابراین، دست به کار شوید و فراموش نکنید که از این روند لذت ببرید!

اگر به این سبک از طراحی علاقه مند شدید و فکر می کنید که مناسب فضای منزل شماست؛ می توانید از یک طراح برای چیدمان منزلتان کمک بگیرید.

از طراح بخواهید تا نمونه کارهای خود را به شما ارائه دهید تا بهتر و راحت تر بتوانید در مورد آن تصمیم بگیرید. طراحی های مجموعه پلنرس در دو سبک کلاسیک و مدرن انجام می شود که سبک مینیمالیسم زیر مجموعه طراحی های مدرن است . برای مشاهده نمونه کارهای ما به این صفحه از سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x