سبک معاصر و تفاوت آن با سبک و ایده های طراحی داخلی مدرن 2021

در این محتوا با این سرفصلها آشنا می شویم:

نکات مهم در مورد سبک طراحی داخلی مدرن  : انتخاب مبلمان ، لوازم جانبی ، پرده و نورپردازی مدرن . ..

در این مقاله ، ما یک راهنمای جامع سبک طراحی داخلی مدرن از اول تا آخر به صورت کامل و مفصل آماده کرده ایم که می توانید هر آنچه را که برای طراحی مدرن لازم است پیدا کنید.

کلمه  “مدرن”  برای توصیف چیزهای جدید ، مکان های ساده و مرتب ، وسایل ، مبلمان یا لوازم جانبی بسیار استفاده می شود.

 خوب ، آیا شما واقعاً معنای این اصطلاح را که اغلب در زندگی روزمره استفاده می شود می دانید؟ 

آیا شما آماده یک طراحی داخلی “مدرن” مانند یک حرفه ای هستید؟
در اینجا 18 ایده اساسی و بسیار مهم طراحی داخلی مدرن 2021 و نمونه های مدرن دکوراسیون منزل آورده شده است :

سبک طراحی داخلی مدرن چیست؟

تاریخچه سبک طراحی داخلی مدرن / سبک دکور

سبک طراحی داخلی مدرن، در اوایل قرن 20 در یک جنبش طراحی دنیا آمد .
سبک مدرن از ریشه های طراحی آلمان و اسکاندیناوی بود . مدرنیسم طرح هایی ساده و شسته و رفته با خطوط تمیز در برابر تزئینات پر زرق و برق گوتیک ، رنسانس و دوره ویکتوریا ایجاد کرده است.

اساساً فرم از عملکرد پیروی می کند. همه چیز در خانه شما باید هدف داشته باشد. هیچ چیز یا جزئیات بی فایده ای در سبک طراحی داخلی مدرن وجود ندارد.
مدرنیسم از توانایی ماشین آلات در ارائه مسکن ارزان قیمت و مبلمان برای مردم استفاده کرد. اینگونه جنبش مدرنیسم ایجاد شده است.

آگاهی معماری ، طراحی فضای داخلی ، مبلمان و آثار هنری.

جنبش طراحی مدرن در دهه 1930 به اوج خود رسید و بعداً مشتقات مدرنیسم به جای سبک های داخلی و پسا مدرن جایگزین شدند. با این حال ، فلسفه مدرنیسم امروز نیز ادامه دارد . به خصوص در زمینه معماری ، عناصر طراحی مدرن هنوز هم اساس بسیاری از خانه های معاصر را ایجاد می کنند.

تفاوت بین سبک طراحی داخلی معاصر و مدرن

سبک طراحی داخلی معاصر

فضای داخلی معاصر و فضای داخلی مدرن دو سبک دکوراسیون هستند که دائما مردم را گیج می کنند. سادگی در هر دو حرف اول را می زند. تفاوت اصلی آنها در سن است. 

در حالی که طراحی معاصر حال ، جدید و ابتکار را بیان می کند ؛

 طراحی مدرن به دوره خاصی از تاریخ طراحی اشاره دارد. 

امروزه معماران و طراحان داخلی عناصر مدرنی را نیز در طراحی های معاصر گنجانده اند.  گرچه به نظر می رسد این سازگاری از مدرنیسم تا به امروز است ، اما نباید با جنبش طراحی مدرن قرن 20 اشتباه گرفته شود.

برخی از تفاوتهای اصلی بین سبک طراحی داخلی معاصر و مدرن عبارتند از:

  • سبک معاصر از یک دوره خاص ناشی نمی شود. بروز است ، با پیشرفت زمان تغییر می کند و می تواند عناصر مدرنی را شامل شود. 
  • مبلمان معاصر اشکال منحنی و مجسمه ای دارند. در طراحی مدرن ، خطوط باید گوشه های تیز داشته باشند.
  • در تزئینات معاصر از رنگهای زنده با کنتراست سیاه و سفید استفاده شده است. از رنگ های طبیعی و خنثی در طراحی داخلی مدرن استفاده می شود.
  • در حالی که قطعات معاصر فقط می توانند تزئینی باشند ، قطعات مدرن باید كارایی داشته باشند.

ایده های مدرن طراحی داخلی 2021

1- خصوصیات سبک طراحی داخلی مدرن

خطوط ساده و تمیز

همانند معماری مدرن ، سبک مدرن طراحی داخلی با خطوط ساده و تمیز خودنمایی می کند. خطوط افقی و عمودی در تمام جزئیات مانند مبلمان ، لوازم جانبی و نورپردازی در طراحی داخلی مدرن غالب هستند. جزئیات منحنی در فضاهای مدرن زیاد دیده نمی شود. ستونها و تیرهای در معرض دید، خصوصیت های شاخص سبک مدرن است.

مرتب و ساده

یکی دیگر از ایده های مهم طراحی داخلی مدرن ، سادگی است. از چهره های مهم معماری مدرن ، میس وندرروهه فلسفه معروف “کمتر بیشتر است” را مطرح کرد که در مورد فضای داخلی مدرن نیز صدق می کند . بنابراین اگر می خواهید خانه خود را به سبک مدرن تزئین کنید ، باید با حذف وسایل غیر ضروری مانند خرده ریزها شروع کنید.
مدرنیسم از این لحاظ با مینیمالیسم تلاقی می کند. سادگی و عملکرد در هر دو سبک دکوراسیون پیشتاز هستند. فرم همیشه از عملکرد پیروی می کند. هیچ چیز در مبلمان ، لوازم جانبی و دکوراسیون زیاد و پر زرق و برق نیست. علاوه بر این ، همه موارد به ترتیب هستند. حداقل از لوازمی مانند گلدان ، نقاشی ، بالش ، فرش و پتو استفاده می شود. کتاب ها و وسایل الکترونیکی در کابینت های بسته پنهان می شوند و از سردرگمی بصری جلوگیری می کنند.

ایده های سبک طراحی داخلی اسکاندیناوی

طرح مفهوم باز

طراحی های مدرن خانه معمولاً به صورت کف باز ساخته می شوند. فضای نشیمن ، ناهار خوری ، آشپزخانه و گاهی سالن و ورودی در یک منطقه است. عدم استفاده از دیوارهای تقسیم کننده در فضاهای زندگی تداوم بصری ، نور طبیعی و گردش هوا را فراهم می کند. هنگام سازماندهی یک فضای زندگی با طرح باز ، پالت رنگ و مقدار لوازم جانبی مورد استفاده همچنین توجه به نظم و سادگی در طراحی داخلی مدرن ضروری است.
اگر می خواهید یک فضای زندگی با برنامه باز طراحی کنید ؛ به جای دیوارها ، می توانید مناطق را با جدا کردن مبلمان مانند کنسول ، صندلی راحتی ، کتابخانه دو طرفه و جزیره آشپزخانه جدا کنید.

برای آشنایی بیشتر با مفهوم نقشه باز مطالعه ایده های آشپزخانه با نقشه باز را به شما پیشنهاد می کنم.

عناصر صنعتی

استفاده از بتن ، فولاد و شیشه به عنوان مصالح ساختمانی تولد معماری مدرن بود. به همین دلیل ، شما می توانید با استفاده از جزئیات صنعتی مانند بتن ، آهن و فولاد در دکوراسیون مدرن خانه ، احترام خود را نسبت به ذات مدرنیسم در محیط زندگی خود منعکس کنید .

2- سبک مبلمان مدرن

ساده و کاربردی

برای یک فضای داخلی مدرن ، شما باید “مبلمان مدرن” را انتخاب کنید. مهمترین خصوصیت مبلمان مدرن ساده و کاربردی بودن آن است. در خانه های به سبک مدرن ، اغلب مبلمان افقی با خطوط تمیز را مشاهده خواهید کرد. مبلمان برای راحتی لازم نیست که بزرگ و خشن باشد. برعکس ، صندلی هایی با اندازه کافی و فرم مناسب معمولاً راحت تر و مفیدتر هستند. علاوه بر این ، مبلمان مدرن با خطوط ساده و تمیز بسیار زیباتر به نظر می رسند.
با جنبش مدرنیسم ، مبلمان ساخته شده با جزئیات منبت کاری شده با مبلمان ساخت آسان جایگزین شدند.
برای یک دکور مدرن ، شما باید مبلمان با سطح صاف و حداقل دکوراسیون را انتخاب کنید. همچنین باید از مبلمان پارچه ای ساده استفاده کنید و از الگوها و چاپ های پرمدعا پرهیز کنید.

رنگهای طبیعی و عناصر طبیعی

رنگ های سفید ، خاکستری ، شکلاتی و حتی مشکی اصلی ترین پالت رنگی در طراحی مدرن است. رنگ های تیره فقط برای کمک به شکستن مواد خنثی استفاده می شود. اگرچه با ذکر فضاهای مدرن ، تن های خاکستری به ذهن می آید ، اما می توانید با رنگ های خاک ، که مد این سال است ، محیط نرم و آرامش بخشی ایجاد کنید. حتی ، شما می توانید با استفاده از رنگ های خاکستری و قهوه ای در کنار هم یک ظرافت خنثی بدست آورید.
طرح های مدرن به مواد طبیعی اهمیت می دهند ، این مورد در مورد مبلمان مدرن نیز صدق می کند. مبلمان مدرن معمولاً از چوب ، چرم ، استیل ، کروم یا شیشه بدون رنگ ساخته می شوند.

اشکال هندسی

فضای داخلی مدرن بیانگر سادگی در هر مورد ، از جمله مبلمان است. خطوط موجود در مبلمان مدرن باید تیز و هندسی باشند. فرم های ساده هندسی که در طراحی های مدرن به کار رفته احساس آرامش و راحتی را در فرد ایجاد می کند. اگر مبلمان ساده و شیک با خطوط صاف را دوست دارید ، سبک طراحی داخلی مدرن شما را منعکس می کند.

مبلمان نمادین

در دوره مدرنیسم ، مواد جدیدی برای تولید مبلمان استفاده شد. چوب منبت کاری شده با فولاد ، تخته سه لا و پلاستیک جایگزین شد. هدف ایجاد زیبایی شناسی ساده و کاربردی بود. یکی از بزرگترین نمادهای طراحی مدرن “صندلی واسیلی” بود که در سال 1925 ساخته شد و از فولاد لوله ای ساخته شده بود که رویکرد طراحی مبلمان را کاملاً تغییر داد.

صندلی واسیلی ، مارسل بروئر

طرح های مدرن مبلمان قرن بیستم همچنان محبوبیت خود را حفظ می کنند. مبلمان معروف “صندلی بارسلونا” توسط میس ون در روهه ، صاحب شعار “کمتر از بیشتر” ، که نماد مدرنیسم است ، طراحی شده است که اغلب در طراحی فضاهای مدرن استفاده می شود. حتی اگر اسامی را نمی دانید ، احتمالاً قبلاً این مبلمان نمادین را دیده اید. می توانید با قرار دادن یکی از صندلی های نمادین مانند “صندلی واسیلی” ، “صندلی بارسلونا” یا “صندلی لاله” در خانه یا محل کار خود ، امری جالب از مدرنیسم قرار دهید.

صندلی بارسلونا ، میس فن در روهه

مناطق ذخیره نامرئی

یکی دیگر از مهمترین ایده های مدرن طراحی داخلی ، مخفی نگه داشتن همه چیز است. اگرچه از وسایل و ملزومات غیرضروری دور هستید ، اما در هر خانه ای همیشه تعداد زیادی از ملزومات وجود دارد. می توان گفت که طراحی داخلی مدرن هنر مخفی کاری و ذخیره سازی است.
درست است که مدرنیسم تکنولوژی را دوست دارد ، اما این به معنای نشان دادن آنها نیست. برای یک فضای داخلی مدرن ، باید وسایل الکترونیکی و سایر وسایل خود را در کابینت های بسته یا یک انبار کوچک مخفی کنید. همچنین سعی کنید قفسه های باز را به حداقل برسانید و از استفاده از دستگیره های پرمدعا در کابینت ها و کشوها خودداری کنید.

3- لوازم جانبی مدرن

آثار هنری مدرن و نقاشی های انتزاعی

هنر مدرن در واکنش به سنتهای منسوخ شده و در نتیجه رشد جامعه صنعتی آغاز شد. هنرمندان مدرنیست با رد نگاه کلاسیک و آرمان گرایانه به رئالیسم تصمیم گرفتند آثار هنری چشمگیر در رنگ های پر جنب و جوش و غیر منتظره خلق کنند. پس از آن ، جنبش های هنری مدرنیستی مانند هنر انتزاعی ، کوبیسم و فوویسم ظهور کردند.
از جمله لوازم جانبی پرکاربرد در طراحی داخلی مدرن ؛ نقاشی های بزرگ مدرن و بدون مجسمه و مجسمه های انتزاعی وجود دارد. دیوارها نباید کاملاً پر شوند ، بنابراین نباید چیدمان دیوارها به سبک گالری انجام شود. زیبایی شناسی ساده در آثار ضروری است.

دکوراسیون فلزی

در طراحی داخلی مدرن ، از فلزات صاف و صیقلی به جای فلزات کلاسیک به سبک آهن فرفوژه استفاده می شود. فلزات مورد علاقه طراحی مدرن ، کروم و فولاد ضد زنگ هستند. از کروم یا فولاد ضد زنگ اغلب در پایه های صندلی های میز و قاب های صندلی استفاده می شود. علاوه بر این ، کروم به طور گسترده ای در شیرهای آب ، دستگیره درها ، دستگیره های کابینت ، روشنایی و لوازم جانبی استفاده می شود. در طراحی های آشپزخانه مدرن ، می توانیم لوازم استیل و کروم را با هم ببینیم. به طور خلاصه ، کروم با ظاهر درخشان و جدید یکی از عناصر اصلی دکوراسیون مدرن است .

الگوهای هندسی

الگوهای هندسی و تکرار آن یکی از مهمترین قسمتهای طراحی داخلی مدرن است. زیرا ، الگوهای هندسی مدرن تمایل به نظم بخشیدن به محیط پیرامون خود دارند. گزینه های زیادی برای استفاده از الگوهای هندسی در فضای داخلی مدرن وجود دارد . مثلا؛ فرش ، نقاشی ، پارچه ، مبلمان و کاغذ دیواری و غیره

رنگ برجسته

به طور کلی از رنگ های خنثی و رنگ های مختلف سیاه و سفید در دکوراسیون به سبک مدرن استفاده می شود. رنگهای اصلی (زرد ، قرمز ، آبی) را می توان برای شکستن یکنواختی رنگهای خنثی اضافه کرد. رنگ های واضح به فضا انرژی می دهند و نقاط تمرکز ایجاد می کنند. با این حال ، این رنگ ها باید کمتر استفاده شوند و هرگز نباید در مناطق بزرگ مانند دیوارها استفاده شوند. به عنوان ایده های مدرن طراحی داخلی ، می توانید از رنگی زنده در کوسن ها ، فرش ها ، یک تکه مبلمان و لوازم جانبی استفاده کنید.

گیاهان مدرن

ایده استفاده از گیاهان زنده فقط در دکوراسیون مدرن صدق نمی کند . با این حال ، می توانید سبک مدرن خود را با انتخاب گلدان مورد استفاده خود منعکس کنید.
به عنوان مثال ، گیاهان برگ مانند ارکیده در خطوط تیز گلدان های سیاه یا کرومی گزینه های ایده آل برای فضای داخلی مدرن هستند.

4- پرده مدرن

پنجره بزرگ و نور روز

پنجره های بزرگ یک تکه، یکی از مهمترین خصوصیت های معماری مدرن است. بنابراین ، این به یک خصوصیت مهم در طراحی داخلی مدرن تبدیل شده است. استفاده از نور روز بین ایده های مدرن طراحی داخلی بسیار مهم است . با وجود فضاهای دارای طرح باز و سیستم های پنجره ای با نمای نازک ، نور طبیعی به حداکثر می رسد.
اگر فرصت داشتن پنجره های بزرگ را ندارید ، باید پرده مناسب را برای استفاده حداکثر از نور طبیعی انتخاب کنید. با توجه به اینکه پرده های سنگین زمانی نمادی از ثروت و تجمل در تزئینات بودند ، می توان حدس زد که معماری مدرن برعکس آن است. پرده ها به طور کلی در فضای داخلی مدرن استفاده نمی شوند . در صورت نیاز ، گزینه های مدرن تری مانند بدون طرح و پارچه های نازک با رنگ های خنثی یا پرده کور باید ترجیح داده شوند.

5- روشنایی مدرن

مانند سایر عناصر دکوراسیون ، طراحی های مدرنی در نورپردازی وجود دارد. اگر به فکر تزئین به سبک مدرن هستید ، فراموش نکنید که باید از طرح های هنری روشنایی مدرن استفاده کنید. این نورهای انتزاعی ، مینیمالیستی و مجسمه سازی برای افزودن جلوه ای پیچیده و لوکس به محیط ایده آل هستند.

LED و نقاط نورانی

LED و عناصر روشنایی نقطه ای که در طاقچه های دیوار ، پشت پانل ها یا در گوشه های دیوار قرار می گیرند از گزینه های مدرن روشنایی هستند. عصرها با این مدل نورپردازی که معمولاً در رنگ های گرم و سطح روشنایی کم است می توانید در اتاق نشیمن خود فضای آرام و آرامش بخشی ایجاد کنید.

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید:

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه پلنرس و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: